Tanulmányok
- 2006 - Kardiológiai szakvizsga
- 2004 - Diabetológiai szakvizsga
- 2000 - Belgyógyászati szakvizsga
- 1995 - Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen cum laude minősítéssel diploma
Szakmai tapasztalat
- 2013 - jelenleg müncheni Conradia Medical Prevention vezető orvos
- 2013 - 2014 - Buchberg Klinika Kardiológiai Rehabilitációs Osztályán (németországi Bad Tölz) főorvos majd osztályvezető főorvos
- 2008 - 2013 - kisbéri Batthyány Kórházban belgyógyász-, kardiológus-, diabetológus főorvos
- 2008 - Magánorvosi tevékenység megkezdése Tatán, Kisbéren és Móron
- 2006 - Tatai Kórház Kardiológiai Rehabilitációs Osztály osztályvezető főorvos
- 1995 - 2006 - kisbéri Batthyány Kázmér Szakkórház Belgyógyászati Osztályán és a győri Petz Aladár Megyei Kórház Kardiológiai Osztályán orvos
Nyelvismeret
Felsőfokú német nyelvtudással és német állampolgársággal rendelkezik
Társasági tagságok
- Magyar Orvosi Kamara
- Magyar Diabetes Társaság
- Magyar Kardiológusok Társasága
- Német Kardiológus Társasága
Fő tevékenységi köre a szív- es érrendszeri betegségek megelőzése (preventív kardiológia) és azok gyógyítása, ideértve többek között az érelmeszesedés, magasvérnyomás, koszorúér-betegség, szívritmus-zavarok, szívelégtelenség, vérzsír-rendellenességek, es a cukorbetegség valamint az elhízás gyógyítását. Munkájában rutinszerűen alkalmazza az ultrahang-diagnosztikát (szív-, nyaki verőerek-, pajzsmirigy). Valamint foglalkozik a dohányzásról való leszoktatással is.
Számos önálló előadást tartott hazai orvosszakmai fórumokon, kardiológiai és diabetológiai határterületi kérdésekben, melyeknek a jelenlegi Coronavírus-járvány vonatkozásában is nagy jelentősége van.
Egy folyamatban lévő és kardiológiai-urológiai határterületi kérdést kutató PhD doktori munka keretében (Urogenitalis szervek keringésével összefüggő kórállapotok, Szegedi Egyetem Urológiai Klinika, témavezető Prof. Dr. Bajory Zoltán) az endothel-dysfunktio korai diagnosztikájára helyezi a hangsúlyt annak reményében és érdekében, hogy egy kellően érzékeny metodika alkalmazásával ez a szív-érrendszeri betegségek korai előrejelzésére is alkalmas lesz és a mindennapi rutinba is bekerül majd. A téma rendkívüli aktualitását az adja, hogy az egy évvel ezelőtt kitört Covid-19 pandémia áldozatai és súlyos lefolyású esetei azok közül kerültek ki, akiknél az ér belső rétegének (endothelium) károsodása kimutatható volt (pl. érelmeszesedés, magasvérnyomás, vérzsír-rendellenességek, cukorbetegség valamint az elhízás miatt).