Orvos válaszol

Név:

E-mail:

Az Ön kérdése

KÉRDÉS:

2017 10 17 19:31
Ádám Georgina

Tiszteletem!

Olyan kérdésem lenne hogy családi örökségem az alacsonyabb vérnyomás kávézás,sportolástól függetlenül is 75/40- 100/60 közötti,ez nagyon nem is aggaszt. Mi viszont azért kissebb pánikot kellt bennem az az hogy jó fél éve ébredés után a pulzusom számomra az egekben van. Közvetlenül ébredés után 115-130 közötti érték. Ez napközben se változik csak este felé sikerül lejebb tornásznom 70-80közöttire. Sajnos a korai keléseim miatt évekig durván megfogalmazva energiaital függő voltam napi 2-6közöttit fogyasztottam és cirka ugyan ennyi kávét. 1hónapja már nem fogyasztok energiaitalt.

Magas pulzusszámot napközben is észre veszem,hétköznapi nyelven kalapál a szívem,zsibadnak a végtagjaim,40fok melegben is hidegek voltak a végtagjaim.

Konkrét kérdésem a következő ezekkel a tünetekkel fel kell e keresnem körzeti orvosomat vagy esetleg kardiológust? Vagy kis idő és rendeződik magától?

További szép napot kívánok

Gina 32

VÁLASZ:

2017 10 17 19:30
dr. Sztancsik Ilona
dr. Sztancsik Ilona

Tisztelt Ádám Georgina!

Köszönöm kérdését.
Az alacsony vérnyomás és magas pulzus általában együtt jár, így biztosítva a megfelelő véráramlást, azonban az Önnél jelentkező magas pulzus miatt kardiológiai kivizsgálást javasolnék.
Feltehetőleg a nagy mennyiségű energiaital, valamint a mértéktelen kávéfogyasztás is hozzájárult a magas pulzusszámhoz, sőt a háttérben pajzsmirigy probléma és egyéb ok is állhat.
Mindezen okok tisztázásához kivizsgálás szükséges. Amennyiben igényli , központunk készségesen segít a háttérben álló probléma feltárásában.

Üdvözlettel:

Dr. Sztancsik Ilona

KÉRDÉS:

2017 10 11 18:18
Juhász István

Üdvözlöm!Mellkasi szúrást érzek a bordák közt nem állandóan de ismétlődik.Idegesítő érzés,kábának érzem magam ha érzem a szúrásokat.Vérnyomásom 140/80/52.

Kérem szíves válaszát!

VÁLASZ:

2017 10 11 18:08
dr. Vaskó Péter
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Juhász István!

A fenti panaszra választ csak fizikális vizsgálat, ekg és szükség esetén további kardiológiai vizsgálat után lehet adni.

Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2017 10 11 18:11
Süveges Gergely

Tiszteletem.Süveges Gergely vagyok, 74 éves. Vérnyomás méréskor többször tapasztalom, hogy a pulzus értéke 40 alatt van,pl:38-39-es érték. Kérdésem elfogadható eredmény e ez?

Várom válaszát. Köszönettel.

VÁLASZ:

2017 10 11 18:08
dr. Vaskó Péter
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Süveges Gergely!

Ha pulzusa ilyen alacsony, akkor sürgősen forduljon kardiológushoz!.

Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2017 10 11 18:14
Barbara

Tisztelt Doktor Nő/Úr!

Kérdésem az lenne, hogy időnként előjönnek furcsa nagy ütésszerű érzések a szívemben.Van amikor csak egy, de olyan is van hogy tovább tart.Ez nem minden napos de, ritka az olyan nap amikor nem érzem.És ha lehet olyat mondani,de szinte "fáj"is ez az ütés.Ilyenkor legyengülök és nagyon rosszul érzem magam.Légszomjam is van, és elég fáradékony típus vagyok.Kérdésem hogy vajon mik lehetnek ezek, mitől van?Kardiológusnál jártam,de nem talál semmit (vagy rossz orvosnál voltam), volt holter is feltéve,de persze hogy olyankor nem jött elő.Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mielőtt ezeket érezni kezdte,ez 4 éve, előtte volt egy altatásos beavatkozásom,kis műtét, és ezután 4 hónapra rá kezdődtek a szív problémáim.Hogy lehet-e valami köze hozzá?

Válaszát előre is köszönöm!

VÁLASZ:

2017 10 11 18:08
dr. Vaskó Péter
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Barbara!

Nem valószínű, hogy az altatással van összefüggésben. Panaszai hátterében feltehetően ritmuszavar áll, ezért ismételt Ekg, Holter monitorozás javasolt. Ezt sok esetben ismételni kell. További információért és időpont egyeztetést az előbb említett vizsgálatokra a 0670/610-3847 telefonszámon lehetséges.

Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2017 10 11 18:20
Csicsoszki Anett

Tisztelt Doktornő, Doktor úr!



Jelenleg Lisonorm 10 mg/ 5 mg-ot, és Bisoblock 5 mg-os tablettát szedek ( Lisonormból nap fél. bisoblockból 1 reggel)

A vérnyomásom 110-125/70-85 közé szokott esni, a pulzusom 55-80 között. Én ezt jónak tartom. Az orvosom korábban mondta, hogy próbáljam ki a Reg Enor méregtelenítő italt, és a környezetemben is csak jókat hallottam róla. Viszont a Lisonorm tájékoztatójában ez szerepel : "- A Lisonorm szedése során ne fogyasszon grépfrútlét vagy grépfrútot. A grépfrút és a grépfrútlé fogyasztása után megemelkedhet a vérben az amlodipin hatóanyag szintje, ami előre nem láthatóan fokozhatja a Lisonorm vérnyomáscsökkentő hatását."

A Reg Enor csak grapefruit mag kivonatot tartalmaz. Ön szerint is nyugodtan fogyaszthatom? Sok ismerősömnek csökkent a gyógyszer adagja, vagy teljesen elhagyta azt. Félek, hogy ha túl alacsony lesz a vérnyomásom, és nem veszek be gyógyszert annak milyen hatása lesz. Önnek mi a véleménye?



Köszönettel: Csicsoszki Anett

VÁLASZ:

2017 10 11 18:08
dr. Vaskó Péter
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Csicsoszki Anett!

Önnek igaza van, valóban a grapefruit olyan hatóanyagot tartalmaz, amely a gyógyszer hatását csökkenti, vagy módosítja. Az Ön által említett "méregtelenítő" szerben senki nem tudja, hogy pontosan milyen anyagok vannak. Ezért nem minősül gyógyszernek és a hatása, mellékhatása is bizonytalan. Ezt a kockázatot kell felvállalni, amikor valaki ún. méregtelenítőt szed.

Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2017 10 11 18:16
Törőcsik Zsolt

Tisztelt Doktor Úr/Nő!

45 éves vagyok, Németországban dolgozom. Tegnap volt az utolsó vizsgálatom. Labor, EKG, ultra, minden tökéletes, csak a vérnyomásom 168/90. (Magas/súly 183/72) . Az orvos csak pihenést írt elő, viszont engem a magas vérnyomás aggaszt. Mit tehetnék ez ügyben?

VÁLASZ:

2017 10 11 18:08
dr. Vaskó Péter
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Törőcsik Zsolt!

A fenti vérnyomásérték valóban magas. Több napon keresztül saját maga mérje meg a vérnyomását, napi több alkalommal és írja fel.

Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2017 10 02 16:41
Balog Erika

Kedves Doktor Úr/Nő!

43 éves vagyok 156cm 70kg!Kb 2 hónapja el kezdtem zumba órákra járni ami alatt a pulzusom akár 170-,ig is felmegy!Nyugalomban akár 50-ig is le megy!Vérnyomásom igen alacsony 90/57 ,80/60.Háziorvosom,hypothireozis miatt Letrox tablettát írt ki reggel 25 mg -os,valamint magas pulzusra Lercatont 10mg -os este 1 tablettát!kérdésem lehet e baj a fent leírt tünetek miatt,illetve folytathatom e a zumbát?

VÁLASZ:

2017 10 02 16:37
dr. Sztancsik Ilona
dr. Sztancsik Ilona

Tisztelt Balogh Erika!

A sportolás közben megemelkedő pulzusszám teljesen normális. Amennyiben zumba közben nagyon elfárad, ill. kellemetlen tünetként éli meg a magas pulzusszámot, akkor vissza kell vennie a tempóból. A leírt gyógyszerszedés alapján endokrinológiai kivizsgálást javasolnék.

Üdvözlettel:

Dr. Sztancsik Ilona

KÉRDÉS:

2017 10 02 16:38
Istvan

Tisztelt Doktor úr/nő!



12 éve van pacemakerem most egy szildenafil nevezetű gyógyszert kellene szednem.Kérdésem hogy lehet-e?



Tisztelettel:István

VÁLASZ:

2017 10 02 16:37
dr. Sztancsik Ilona
dr. Sztancsik Ilona

Tisztelt István!



Kérdésére korrekt választ nem tudok adni, mivel nem ismerem betegségeit, ill. azt sem tudom miért kapott Pacemakert. Javaslom, hogy ez ügyben kezelő orvosával konzultáljon!



Üdvözlettel:

Dr. Sztancsik Ilona

KÉRDÉS:

2017 10 02 19:41
jucus

Tisztelt doktor Úr!



57 éves nő vagyok , elég elég stresszes mozgalmas a munkám.Már 2 hete érzem a ritmuszavart , nyomást a melkasomon, néha-néha szédülést is. A házi orvosomnál voltak EKG- azt mondta, hogy nincs nagy eltérés.DE már sokszor éjjel halálfélelmem van , nem merek elaludni. A vérnyomásom is változó 148/105/65, 138/78/89, 135/70/65 stb. Sajnos dohányzom , tudom ezt nem kellene! Kérdésem mi lehet a probléma, a kiváltó ok?El kell még mondanom, hogy augusztus végén baktériumos fertőzésem volt, és a Cifrozin 500 mg. gyógyszert szedtem orvos ajánlásával, lehet hogy ez a gyógyszer idézte elő a jelenlegi problémámat. Mit tetszik javasolni -merre tovább? Megtisztelő válaszát megköszönve

VÁLASZ:

2017 10 02 16:37
dr. Vaskó Péter
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Hölgyem!

Panaszait tisztázni kell, ezért nemcsak nyugalmi ekg-t hanem 24 ó rás (Holter) ekg-t, valamint szív-ultrahangot sé szükség esetén terheléses ekg-t is kell készíteni.
Szívesen segitünk. Bejelentkezés bővebb felvilágosítás a 70-6103847es telefonszámon.

üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2017 10 02 16:39
Barbara

Tisztelt Doktor Úr!/NŐ



Raynaud szindrómám van.nebivolol 5mg tabletta adható raynaud szindrómában?Régebben betalocot kaptam szapora pulzusra,de mivel raynaud szindrómám lett/lefekélyesedett az ujjam)váltottak verapamil származékra.Ezt szedtem már elég régóta.Most ismét magas a pulzusom,és a verapamilt kardiológus lecserélte nebivolol 5mg tablettára./napi 1)Kérdésem nebivolol szedhető e raynaud szindrómában?Köszönöm!

VÁLASZ:

2017 10 02 16:37
dr. Sztancsik Ilona
dr. Sztancsik Ilona

Tisztelt Barbara!

Tekintettel, hogy a Nevibolol is béta blokkoló, így a perifériás ereket szűkíti. Nem javasolnám Raynaud szindrómában történő szedését. Kérem keresse fel kezelőorvosát a további gyógyszeres terápia megbeszélésére!


Üdvözlettel:

Dr. Sztancsik Ilona

FACEBOOK CSOPORTOK