Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
A 23 éves lányomnál most derült ki, hogy ún.lyukas szívvel született, úgyhogy műtétre vár. A nőgyógyászati góckutatás alkalmával a petefészkén két darab, 26 és 27 mm-es cisztát találtak, amire Norcolut szedését írták elő. A természetgyógyász még a Hölgyi tea fogyasztását is javasolná, de nem tudjuk, hogy ezt a szívbetegsége miatt ihatja-e. Erre szeretném a válaszukat. Köszönettel: Gabriella

dr. Ferenczy Péter
kardiológusSajnos nincs tapasztalatom a Hölgyi tea alkalmazásával kapcsolatban szívbetegségek eseten. Célszerű lenne erről megkérdezni a termeszét gyógyászt ill. a szakboltot ahol a tea beszerzésre került.
Üdvözlettel
Dr. Ferenczy Peter
A kérdésem a Nebivolol (Teva 5mg) gyógyszerről szólna.
Covid fertőzés után magas pulzus miatt írta fel a háziorvosom, aminek lassan már 1 éve.
Fél tablettát szedek, de úgy érzem hogy nyugalmi állapotban a gyógyszet lelassít, gyakran fáj a fejem, illetve szédülök is mióta szedem, nem az a tipikis egyensúlyvesztéses szédülés, inkább enyhe forgó érzés.
Hétfőn lefeleztem a fél tablettát is, a vérnyomásom normális tartományban, a pulzusom szintén. A fejem fájdogál, de lehet más oka is a fejfájásnak.
A fő kérdés, hogy szükséges egy kardiológia szakrendelésre elmennem, vagy a háziorvosommal egyeztetve szép lassan el lehet hagyni ezt a gyógyszert?
Megtisztelő válaszukat köszönöm!
Tisztelettel: Novotni Dávid

dr. Ferenczy Péter
kardiológusA nebivolol gyakran alkalmazott béta blokkoló típusú gyógyszer post-COVID syndroma kardiológiai tüneteinek (szapora pulzus) kezelésére, emellett vérnyomás csökkentő hatása sem elhanyagolható. A leírt tüneteket értékelve azt gondolom, hogy a háziorvosával egyeztetve elhagyható a gyógyszer, annál is inkább, mert a fejfájás hátterében alacsony vérnyomás is lehetséges. Ezt ellenőrizni szükséges. Tartós fejfájás es szédülékenység eseten további kivizsgálás javasolt: neurológia, szemészet, etc.
Üdvözlettel
Dr. Ferenczy Peter
Gondolkodom egy Ritmuszavar vizsgálati csomag igénybe vételén. A kérdesem az lenne mennyi idővel előbb kell jelentkezni a vizsgálat időpontja előtt?
Valamint azt szeretném kérdezni, hogy OTP Eg.pénztári kártyát elfogadnak e?
Köszönettel várom válaszukat!
Schmauderné

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusA Ritmuszavar vizsgálati csomagra érdemes egy-két héttel korábban jelentkezni, hogy biztosan legyen olyan időpont, ami Önnek is megfelel. Egészségpénztári kártyával nem tud fizetni, de számlát tudunk kiállítani, amit pénztárával elszámolhat.
Üdvözlettel,
KardioKözpont
Covid után a bal karomba erős fájdalmat érzek, ami nem múlik. Felemelni is nehéz még a könnyű tárgyakat is. Ehhez társul egy erős mellkasi fájdalom is, ami szúró érzéssel, teljesen, szinte megbénít. Természetesen nem állandóan, de napi szinten jelenik meg.
Köszönöm válaszát, Kecskeméti Viktória

dr. Ferenczy Péter
kardiológusCOVID-19 betegség után gyakran jelentkeznek ezek a tünetek, akár több héttel a betegség lezajlása után, melyeknek idegrendszeri vagy kardiológiai eredete is lehet. Ezek egymástól való elkülönítése és jelentőségük megállapítása és a lehetséges kezelés meghatározása egy kardiológiai vizsgálat keretében lehetséges.
Üdvözlettel
Dr.Ferenczy Péter

dr. Ferenczy Péter
kardiológusA COVID utáni magas nyugalmi pulzus nagyon gyakori jelenség - tapasztalatom szerint általában néhány héten vagy max. 1-2 hónapon belül normalizálódni szokott. Persze más okai is lehetnek a magasabb nyugalmi pulzusnak - láz, pajzsmirigy túlműködés vagy vérszegénység. Utóbbiak laborvizsgálattal egyszerűen kizárhatók. A tartósan magas nyugalmi pulzus esetén - a kezelés szükségességének megítélésére - kardiológiai vizsgálat javasolt.
Üdvözlettel
Dr. Ferenczy Péter
Kérdésem a következő volna: 2-es típusú diabétem van. Jelenleg napi 3X60mg Diaprelt szedek be.
Ha szabadna egy hatalmas szívességet kérnem a Doktor Úrtól, megírná válasz E-MAIL-ben, hogy milyen címjegyzékű tablettát ajánl.
Már kezdtük a próbasort: Metfogammával, Adimettel, és egy kis Metforminnel. Most a Diaprel van soron.
Mivel, sajna lehetőségem nincs felkeresésére, így nagyon szépen megkérem, hogy egy amit Ön minőségibbnek gondol, lát diabét tablettát legyen kedves részemre megírni.
Nem veleszületett, azaz genetikailag nem elörökölt, viszont erős hajlamok az édesapámtól. 1990. április 16-án születtem, jelen 32 esztendős immár, és a diabét 1 év 10 hónapja áll fenn.
A kivizsgálás azt mutatta közegészségügyben nem egy életen át tart, de inzulin gyanús.
Őszinte Hálás Köszönettel: Ördög Leonárda

dr. Ferenczy Péter
kardiológusA 2-es típusú diabetes mellitus kezelésére alkalmazott gyógyszerek fajtájának és adagolásának megválasztása sajnos csak egy szakorvosi rendelés keretében tehető meg a következők miatt: az Ön aktuális anyagcsere állapotának felméréséhez az Ön kórelőzményének, antropometriai adatoknak (testsúly, testmagasság, testtömeg-index, haskörfogat) az esetlegesen már fennálló diabeteses szövődményeknek (szemfenék-vizsgálat) és a diabetes mellitus tekintetében fontos laborvizsgálati eredményeknek az ismerete elengedhetetlenül szükséges.
A diabetes kezelésében ezen túlmenően megvannak a szakmai előírások, hogy a fenti adatoktól függően milyen gyógyszer, milyen adagolásban szükséges, kell-e kiegészítő inzulinkezelés, stb. Sajnos a kérdés sokkal bonyolultabb annál, hogy egy emailban meg tudjam válaszolni.
Üdvözlettel
Dr.Ferenczy Péter

dr. Ferenczy Péter
kardiológusAmennyiben koszorúér-betegség a kardiológiai kivizsgálás során kizárásra került, és ismételten angina pectorisnak megfelelő vagy arra nagyon hasonlító mellkasi fájdalom jelentkezik, akkor gondolni kell reflux-betegségre is és gastroenterológiai konzultáció és felső endoscopia (gyomortükrözés) javasolt első lépésben. Ennél jóval ritkább a nyelőcső-görcs eredetű mellkasi fájdalom, ami már a stressz-okozta ún. psychosomatikus betegségek csoportjába tartozik. Elhúzódó psychés terhelés mellett kialakulhat pánik-betegség is, melynek szintén lehet tünete a mellkasi fájdalom.
Üdvözlettel
Dr .Ferenczy Péter
Több éve (évtizede) magasvérnyomás betegségben szenvedek. Rendszeresen járok szakrendelőbe ellenőrzésre. Egy-egy ilyen ellenőrzés során mindig kapok valamilyen "kiegészítő" gyógyszert.
Jelenlegi gyógyszereim:
Reggel:lisonorm 10/5mg
Talliton 6,25mg
Narva 1,5 mg
Clopidogrel 75 mg
Lucetam 1200 mg
Panangin (2021.12.30-tol)
Esomeprazol (sok a savam)
Rantudil ( 3 éve térdprotézisre várok)
Tőzegáfonya (2022.01.03.irtak fel)
DÉLBEN :
Panangin
ESTE
Narva
Amlopidin
Atorvastatin
Adenuric
Doxazosin (2022.01.04.irtak fel, 2 alkalommal bevettem, de olyan rosszul voltam, hogy nem szedem)
EZEN KÍVÜL
C vitamin 1000
D vitamin 2000
Cink, szelén
Térd fájdalomra voltaren gél, tapasz, havi 5 injekció.
Problémám : a sok gyógyszer ellenére este felmegy a vernyomasom. Kértem, nézzék át szükség van erre a sok mindenre?
Hiába szedem, ha nincs változás.
El vagyok keseredve. Még szeretnék élni,....
Kérem, legyen szíves tanácsot adni, mit csináljak, hova menjek.
Sajnos Önöktől 260 km-re lakom.
Köszönöm szépen, ha válaszol.
Tisztelettel:Szné

dr. Kapocsi Judit PhD
magasvérnyomás specialistaA problémája az Ön által adott információk alapján bonyolultabbnak tűnik annál, hogy így távgyógyászatban felelősségteljes választ tudjak adni.
Első olvasásra valóban soknak tűnik a szedett gyógyszer, de közvetlen találkozás, pontos tájékozódás, vizsgálat nélkül nem vállalkozhatok tisztességes tanács adására. Erre csak egy vizit keretében látok lehetőséget.
Üdvözlettel: Dr. Kapocsi Judit

dr. Kapocsi Judit PhD
magasvérnyomás specialistaAhhoz, hogy Önnek korrekt tanácsot tudjak adni, az Ön által küldött információ nem elég.
Nem ír arról, hogy a gyógyszer (Coryol) szedése mellett milyen vérnyomás értékeket mért, nem közölte azt sem, miért változtatott az orvosa a kezelésén, Coryolról Concorra., van-.e volt-e Önnek más egyéb betegsége? volt-e panasza a Coryol szedése idején, és még sok egyéb kérdés is felmerül.
A gyógyszerekről annyit tudok Önnek mondani, hogy mindkettő gyógyszer a béta-receptor blokkolók családjába tartozik, tartós hatású, korszerű szerek.. Finom eltérések vannak a hatásmechanizmusban.
Előfordulhat hogy egyes betegekben egy.egy adott helyzet miatt előnyben részesítjük egyiket a másikkal szemben, de ezek mindig egyedi megfontolások, és jogosságukhoz a beteg kórtörténetének a pontos ismerete szükséges.
Üdvözlettel: Dr Kapocsi Judit.

dr. Ferenczy Péter
kardiológusA jelzett panaszok okának tisztázására komplex kardiológiai átvizsgálás javasolt.
Várjuk rendelésünkön.
Üdvözlettel
Dr.Ferenczy Péter