Szerző: KardioKözpont

Terhelésre fulladás, nehézlégzés

A terhelésre kialakuló nehéz légzés, légszomj, fulladás érzés nem mindig a túlsúlynak, a dohányzásnak vagy az életkornak tudható be. Ha a fulladás pihenést követően nem javul, vagy csak nagyon lassan, mielőbbi orvosi/kardiológiai kivizsgálás szükséges, hiszen egyre súlyosbodó kardiológiai állapotot feltételez, amelynek kezelése nem tűr halasztást.

Egyes betegségek, például az alacsony vérnyomás, érszűkület, szívelégtelenség is okozhat hasonló tüneteket.

A terhelésre fulladás kivizsgálása

A fenti tünetek esetén szükséges vizsgálatok:

Az általános kivizsgálásra ajánljuk Általános kardiológiai vizsgálati csomagunkat.

Mára a népesség fele hal meg szív- és érrendszeri betegségekben, ez a betegségegyüttes a korai halálozás egyik vezető oka, ezért is fontos kellő figyelmet fordítani a betegségek megelőzésére és hatékony kezelésére.
Az orvosi szakvélemény szerint több száz rizikófaktort létezik amelyek szerepet játszhatnak a szív és érrendszeri megbetegedések kialakulásában. A szívbetegségek zöme krónikusan, lassú folyamatként alakul ki, ezért egy rendszeres kardiológiai kivizsgálással időben kezelhetővé válnak.

Kapcsolódó cikkünk

Erős szívdobogás evés után? Ez lehet az oka

Erős szívdobogás evés után? Ez lehet az oka

Az erős szívdobogás érzés, a bedobbanások nem csak megerőltető fizikai tevékenység után jelentkezhetnek, sokan evés, ivás után tapasztalják. Dr. Sztancsik Ilona, a KardioKözpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta elmagyarázza, mi lehet ennek oka és mért fontos kivizsgálni.

Létrehozás ideje: 2017.08.01
Utolsó módosítás: 2022.06.30