Orvos válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Tisztelt dr. Sztancsik Ilona !
Szívritmus zavarom már gyerek koromban is volt elvétve,mire felnőtt lettem rendszeressé vált és magas vérnyomásom! kb 5 évvel ezelőtt voltam a cardiologusnál és most megint elmentem ! Megállapította hogy enyhe fokú tricuspidalis insuff észlelhető! Kaptam egy gyógyszert amit nem lehet kapni (sotalex mite)Az a kérdésem ,mit lehet tenni,hogy ez rendbe jöjjön,mert teljesen kikészültem ettől!
Varga Henriette

dr. Sztancsik Ilona

kardiológus
Tisztelt Varga Henriette!







Köszönöm megtisztelő bizalmát, hogy hozzám fordult.



Pontos választ nem tudok adni, mivel a vizsgálati eredményeket, a ritmuszavar milyenségét, egyéb betegségét, ill. életkorát nem ismerem.



A leírt enyhe fokú tricuspidalis insuff. miatt nem kell aggódnia. Miután nem kapta meg a felírt Sotalolt, kérem forduljon kardiológusához, hogy milyen gyógyszert ajánl helyette!



A ritmuszavar előfordulását több tényező befolyásolhatja, pl. ion hiány, fáradtság, időjárás változás stb. Az időnként jelentkező ritmuszavarral sajnos meg kell tanulni együtt élni.



Mindenképpen életmód változtatást javaslok, pl. táplálkozási szokások megváltoztatása, rendszeres testmozgás a vizsgálati eredmények ismeretében szakember segítségével, természetesen a kardiológusa egyetértése is szükséges.



Remélem sikerült megnyugtatnom Önt!.



Jó egészséget kívánok!



Üdvözlettel:



Dr. Sztancsik Ilona

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK