A szívbetegségek kialakulásában az életmód és a pszichés tényezők is számítanak
Azoknál a pácienseknél, akiket valamilyen szív-érrendszeri betegséggel diagnosztizáltak, esetleg már átestek egy szívinfarktuson, érdemes áttekinteni az életmódot és a pszichés hátteret is, ugyanis ezek a faktorok nagyon erős rizikófaktorai a kardiológiai kórképeknek. Dr. Jenei Zsigmond Máté, a Kardioközpont kardiológusa, belgyógyász arra hívta fel a figyelmet, hogy nem csak a prevencióban, de a kezelésben is döntő szerepű lehet az életmód orvoslás - a szakorvosi ellátás mellett.