Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

dr. Vaskó Péter
kardiológusSzívelégtelenség nem csak a műtét és ennek szövődményei után léphet fel. Az alapbetegség és az erre jelentkező tünetegyüttes feltehetően csak jelentkezett. Pontos vélemyényt csak a leletek, zárójelentések birtokában vizsgálat után tudok adni.
Bejelentkezés, időpont egyeztetés a 70-6103847es telefonszámon. Rendelési idő: Szerda 13-18 csütörtök 9-13ig
Üdvözlettel
Dr. Vaskó Péter
25 éves férfi vagyok és (számomra) óriási problémával küzdök, amire még ésszerű magyarázatot nem kaptam.
2016. szeptemberében volt egy spontán PTX-em. 22 napig feküdtem kórházban, ez idő alatt 2-szer csöveztek be, 3-ik alkalommal tüdő rezekciós műtétet hajtottak végre.
Miután kiengedtek a kórházból nyugalmi állapotban (fekvés) közben hirtelen nagyokat dobbant a szívem és felgyorsult a pulzusom (a kiérkező ügyeletes orvos 180-at mért), emellett rázott a hideg, remegtem, légszomjam volt.
Többször jártam kardiológusnál, Nebilet 5mg és Panangin tablettát szedtem. Utolsó kontroll vizsgálatnál a kardiológus javasolta a Nebilet elhagyását, mert túlzottan visszaesett a pulzusszámom (50-60 közé). Minden vizsgálatot elvégeztek rajtam (Holter, szív ultrahang, terhelés) semmilyen eredményre nem vezetett, viszont a tünetek mai napig fenn állnak, hogy egyik pillanatról a másikra hevesen kezd dobogni a szívem, nagyokat dobban és érzem a mellkasomban a fájdalmat, nehezen veszek levegőt és csak a gyógyszer segít (Nebiletet veszek be ilyenkor).
A kérdésem a következő lenne: mi lehet ennek a szapora szívverésnek és nagy dobbanásoknak az oka? A kardiológus aki kezel azt mondta, hogy pszichés alapon is jelentkezhet ez a dolog és túl pánikolom az egészet.
Szóval kérem Önt/Önöket, a leírtak alapján állítsanak fel egy diagnózist, továbbá segítséget szeretnék kérni, hogy milyen további lépéseket/vizsgálatokat lenne szükséges elvégezni annak érdekében, hogy végre kiderüljön, mi is a baj valójában!
Válaszát/válaszukat várom és köszönöm!
Üdvözlettel,
Felleg István

dr. Vaskó Péter
kardiológusAz elkészített ekg-t, a Holter monitorozás leleteit látni kellene, hogy véleményt tudjak mondani.
Ha ezek megismételve is negatív eredményűek voltak, akkor nehéz gyógyszert adni. De én semmi estere sem adnék Nebiletet, mert az nem elsősorban ritmuszavarra való.
A fenti vizsgálatokat esetenként többször meg kell ismételni. Személyes konzultációra szerda délután és csütörtök délelőtt van lehetőség. Bejelentkezés és bővebb információ: 70-6103847es telefonszámon.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
Fulladás terhelésre vagyis levegő után kapkodás a bajom a kialakult asztma mellett. 49 éves vagyok.
Szeretnék önökhöz bejelentkezni 05.22 és 06.20 között.
Telefonbeszélgetésünkre hivatkozva várjuk a megbeszélt időpontban.
Üdvözlettel
Két gyógyult szívbetegségen vagyok túl, 13 évesen carditis, 53 évesen pericarditis.
Stressz alapú.
Nem dohányzom, nem iszom, nem vagyok elhízva.
Szeretnék egy alapos kivizsgálást.
Telefonbeszélgetésünkre hivatkozva várjuk az egyeztetett időpontban
Üdvözlettel
Janicsek Zsuzsanna

dr. Vaskó Péter
kardiológusSajnos ezt a kérdést, adatok és leletek nélkül nem lehet megválaszolni.
Üdvözlettel:
dr. Vaskó Péter
Érdeklődnék, hogy túlsúlyos vagyok nagyon. kb.140-150 kg. Elküldtek szívultrahang vizsgálatra, és azt mondták nem tudják megcsinálni mer ennyirre túlysulyos vagyok.
Érdeklődnék, hogy tényleg nem lehet ilyen esetben szívultrahangot csinálni?

dr. Vaskó Péter
kardiológusValóban, bizonyos esetekben alig lehet látni a szívet ultrahanggal.
Tisztelettel:
Dr. Vaskó Péter

dr. Vaskó Péter
kardiológusAmennyiben műbillentyűvel él, szükség van véralvadás gátlóra. Ú.n. K-vitamin antagonistára, tehát: Syncumarra vagy Marfarinra. Más lehetőség nincs, de az INR értéket könnyen be lehet állítani a kívánt értékre.
Üdv.
Vaskó Péter
Édesanyám miatt írnék Önöknek, és kérném a segítségüket. Nem egészen egy éve, hirtelen alakult ki nála magas vérnyomás, vagy akkor vették észre, nem tudjuk. 67. évét töltötte a múlt hónapban. Pajzsmirigy alulműködéssel kezelik, jelenleg jól beállították az értékeit. Sajnos, a vérnyomása nagyon ingadozik, sokszor van, pl. időjárási frontoknál, hogy hirtelen felugrik, volt, hogy 175 volt az első értéke. A pulzusszáma nem túl magas, kb. 70. Szívritmus-szabályozókat is szed, Rhitmonorm, Nebibeta gyógyszereket. Nagyon alaposan kivizsgálták, az összes kardiológiai vizsgálatot megcsinálták rajta, 48 órás megfigyelő gép, szív CT, MR-vizsgálat, terhelés, stb.
Jelenleg Coverex és Covercard gyógyszereket kapott a vérnyomására, mégis elég gyakran előfordul az igen gyors ingadozás, jellemzően az esti-éjszakai órákban.
Az egész család állandó félelemben él, nem merjük magára hagyni, hiszen nagyon fél, látszik, hogy pánikol is, mikor megy felfelé a vérnyomása.
Azt szeretném kérdezni, hogy mit lehet ebben az esetben csinálni? Az MR-vizsgálat nyaki erek mérsékelt szűkületét mutatta ki neki, nem tudom, ez összefügg -e ezzel. Nem lehet -e,hogy a sokféle gyógyszer kölcsönhatása okozza ezt a vérnyomás problémát? Ő ugyanis nagyon érzékeny a gyógyszerekre.
Kérem, ha tudnak, segítsenek, mert nagyon aggódunk mindannyian!
Nagyon köszönöm, ha megtisztelnek válaszukkal!
Kérem, ha van rá lehetőség, hogy tudnak segíteni, jelezzék azt!
Tisztelettel: Szalóki Krisztina

dr. Vaskó Péter
kardiológusAz ingadozó vérnyomás nem a többféle gyógyszer mellékhatása. Ha vérnyomás kiugrást észlel, akkor 25 vagy 50 mg Tensiomin bevétele javasolt, amely gyorsan csökkenti a vérnyomást és gyorsan kiürül a szervezetből.
Üdvözlettel
Dr. Vaskó Péter
23 éves nő vagyok, és magas vérnyomás, illetve néha- néha jelentkező mellkasi (nyomó, égő) fájdalom érzet miatt felkerestem egy kardiológus szakorvost. Első alkalommal kaptam Lisonorm 10 mg/5 mg tablettát, napi 2x1-et. Tegnap kellett mennem kontrollra, a vérnyomásom ugyan csökkent, de még mindig magas, ezért kaptam a Lisonorm mellé Bisoblock 5mg-os tablettát is. Reggel kell bevennem a Lisonormmal együtt, majd este a másik szem Lisonormot.
Többször is megkérdeztem az orvost, hogy nem lesz-e sok, mert sajnos nem tudom mindennap mérni a vérnyomásom, de azt mondta szedjem nyugodtam. Ön szerint sem okoz problémát a kettő együtt? A 2x1 Lisonormmal általában 150/90 volt a vérnyomásom, a pulzus pedig 75-110 között. Előre is köszönöm válaszát!
Tisztelettel: Anett

dr. Vaskó Péter
kardiológusA két gyógyszer együtt szedhető, jó és gyakori kombináció. Kb 3 hét gyógyszer szedés után kontroll vizsgálat javasolt.
Üdvözlettel
Dr. Vaskó Péter

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusKöszönöm a bizalmát, hogy problémájával hozzám fordult.
Panaszai alapján felmerül valóban a pánik betegség, de pontos véleményt személyes konzultáció, ill. az előző vizsgálatok átnézése után tudnék mondani.
Üdvözlettel:
Dr. Sztancsik Ilona