Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusKöszönöm megtisztelő bizalmát.
Kérdésére röviden azt tudom válaszolni, hogy igen kaphat infarctust. Hogy valóban lesz-e infarctusa és mikor - erre már nem tudom a választ.
Az infarctus okai között genetikai tényezők, az életkor, valamint a nem, mint nem befolyásolható rizikó tényezők szerepelnek.
Az infarctus befolyásolható rizikó tényezői: pl. magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás (metabolikus szindroma ), magas vérzsír szint, dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás és a stressz.
Az utóbbiak csökkentésével, ill. kiküszöbölésével, rendszeres testmozgással, egészséges táplálkozással az infarctus nagymértékben csökkenthető.
Jó egészséget kívánok Önnek!
Üdvözlettel:
dr. Sztancsik Ilona
Szeretnék segítséget kérni, mert tényleg tanácstalan vagyok és semmit nem értek.
Nem is tudom hol kezdjem. Tinikoromban egy vírusfertőzés után volt egy szívizomgyulladás.
Nem maradt vissza semmi, de mivel édesapám 36 évesen szívinfarktusban halt meg, 2 évente vissza kell mennem egy kardiológiai vizsgálatra.
Savcsökkentőn szedek, ill. fejfájás miatt szoktam még gyógyszert szedni. Nem iszom alkoholt és nem dohányzom.
Néhány hónapja nagyon fáradékony vagyok, ha lépcsőn megyek fel, kicsit kevés a levegő. Rám ez soha nem volt jellemző.
Olyan furcsa, fájdalomszerű érzésem van a mellcsont tájékán egy ideje. Nem tudom pontosan jellemezni, leírni, és a hátam tényleg sokat fáj, ami szintén nem volt korábban.
Azt hittem, a savam szórakozik megint, nem is ijedtem meg, de az biztos, hogy a savcsökkentő emelése nem segített, a hátfájást meg ráfogtam az ülőmunkára.
Eljött a soros kardiológiai vizsgálat ideje. Ez orvos rendes meg kedves is, de nem egy magyarázós ember.
Elmondja mit lát, de csak kérdésre magyaráz. Hát, én a megdöbbenéstől kérdezni sem tudtam!
Az ultrahangnál az volt az első kérdése, hogy mikor volt szívburokgyulladásom.
Én mondtam, hogy nekem nem volt, erre mutatta a képen, hogy az egész szívem körül fibrin van a burokban -ami nem tudom, hogy mi-,
és akkor még sorolta tovább a billentyűket, meg a nem tudom mit, de azt leírom.
Az ekg felvétel se norm görbe volt most, hanem ennél bővebb.
Mellé megnézte az ereket a nyakamon és a hasamat is megnézte ultrahanggal, amit soha nem szokott.
A leletben a következő adatokat írta le:
Echocardiographia: (My Sono U6 készülékkel vizsgálva)
Aortagyök:24 mm (*előtte mindig 34 mm volt).
Aorta bill. szabályos. aorta desc. Vmax: m/sec
Aorta Vmax: m/sec Pulm. Vmax: m/sec.
Bal pitvar:45 mm
Bal kamra:44/35 mm
EF: 44%
Septum, hátsó fal: 12-14 mm
RVSP: 32 HGmm
Segmentális falmozgászavar: nincs Pericardiális folyadék: fibrines pericarditis
E/A : 0.64/0.74. DT:268 msec
e/a: 0,08/0,12 syst. V: 0,09 m/sex
Mitrális bill.: szab. AI-I, MI.-I., TI-jelzett.
Relaxzavar, diast. functiozavar.
EKG: SR.. Balra dev. R-teng. Norm. vez. idők. III-aVF-ben Q-hullám. III-ban neg. másutt isoelektromos. T-k.
V 1-3.ban rS komplexus. Átmeneti zóna V4.
Azt mondta szedjek Algoflexet vagy Cataflamot, de csak annyit mondott még, hogy az eltérések a szívburokgyulladás miatt vannak.
Most még annyit se mondott, hogy 2 év múlva találkozunk.
Én meg itt maradtam tele félelemmel és értetlenséggel, kétségekkel.
Nem tudom mitől lehet szívburokgyulladás, nem tudom mit jelent az, hogy ez a gyulladás fibrinnel vonta be a szívet, és nem tudom mire számíthatok.
Elmúlik? Ilyen marad? Rosszabb lesz?
Mik ezek az eltérések az ultrahangon és az ekg-n és súlyosak-e?
Köze lehet ahhoz, hogy tavaly télen volt egy elhúzódó tüdőgyulladás?
Mit jelentenek a billentyű eltérések? Lesz következménye?
Mit tehetek azért, hogy meggyógyuljak és addig is kicsit jobban érezzem magam a bőrömben? Tudna nekem valami tanácsot adni?
Kontroll tényleg nem szükséges csak a szokásos 2 év múlva?
Nagyon szépen köszönöm, ha segít! Jó egészséget kívánok!
Tisztelettel: Kitti

dr. Vaskó Péter
kardiológusLeveléből nem derül ki, hol vizsgálták. A pontos és részletes leírás és a tájékoztatás alapján az a véleményem, hogy ismét keresse fel a vizsgáló helyet, ahol ismerik a panaszait és rendelkeznek a szükséges dokumentációval.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
30 éves kétgyermekes anyuka vagyok. Évek óta küzdök egy szorongásos betegséggel (gyógyszert is szedek - 100mg Fevarint), ami évente két-három alkalommal előjön és erős szorongásos tüneteket okoz néhány hétig. Ebben az időszakban, de főként utána szívpanaszaim is vannak: bal kar enyhe fájdalma, néha késszúrás szerű fájdalom a szívtájékon, kisebb megterhelésre is szapora pulzus, nehézlégzés, mintha eldugulna az orrom, enyhe szédülés, hátfájás (bár ez máskor is jelen van). Ezek a tünetek nem állandóak, időszakosan vannak jelen, a stresszesebb időszakok után és nem jelentkezik mind egyszerre, a napi munkámat elvégzem mellette. 4 éve voltam kardiológusnál ezekkel a panaszokkal, ahol végeztek szív UH-t, terheléses EKG-t, vérnyomásmérést. Nem találtak semmilyen fizikai elváltozást.
Az lenne a kérdésem, hogy ezek a tünetek, kialakulhatnak valóban csak az erős stressz miatt is? Ilyen fiatalon előfordulhat pl szívbetegség vagy szívroham (a nagypapámnak volt 70 éves korában, anyukám is szívbeteg)? Érdemes lenne újból elmennem egy kardiológiai vizsgálatra, ha 4 éve is voltam ugyanezekkel a panaszokkal?
Pajzsmirigy alulműködésem van, ezt fél éve kezdték el kezelni Letrox-xal. Ezen kívül vérszegény vagyok, de minden értékem (koleszterin, cukor, stb) jó.
Válaszát előre is köszönöm: N. Mónika

dr. Vaskó Péter
kardiológusA panaszok hátterében valóban lehet stressz, de ezt csak egy részletes és ismételt kardiológiai vizsgálat után lehetne megmondani.
Bejelentkezés, bővebb felvilágosítás a 06 70/610-3847es számon.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

dr. Sztancsik Ilona
kardiológusÖnnek személyes konzultációt javasolnék, ui. látni szeretném a lábán észlelt elváltozást, amit panaszaival összefüggésben tudnék értékelni. ( Az is fontos, hogy eddig milyen betegségei voltak, szed-e rendszeresen gyógyszert, van-e gyógyszerérzékenysége vagy egyéb allergiája,mindkét bokája dagadt vagy csak az egyik ). A sportolásával kapcsolatban is lenne néhány tanácsom.
Tisztelettel:
Dr. Sztancsik Ilona

dr. Vaskó Péter
kardiológusHa Önnek éjszaka pitvarfibrillációja volt, akkor a kardiológusához kell fordulnia, aki a vizsgálatot elvégezte és kiértékelte. Gyógyszerei egyébként megfelelőek.
Üdvözlettel
Dr. Vaskó Péter
Volna pár visszatérő problémám a szívműködésemmel,és e miatt fordulok Önökhöz, szakmai válaszokat várva.
A problémám: 1-2 havonta visszatérő szívritmus zavaraim vannak,amely február környékén 4 hétig tartott,minden nap, 5-10 perces megszakításokkal.
Jelenleg is tart 4 napja a tünet,és már elegem van belőle.
4-5-6 dobbanás normális,utána picit kihagy,és gyorsan ver kettőt,és így össze vissza. Enyhe megszédüléssel is jár ez a tünet.
Gyengébbnek érzem magam ilyenkor,enyhe nyomó fájás szívtájékon. A tünet csak nappal van,éjszaka soha( főleg ha meleg van).
Adataim:
175cm, 100kg, 33éves vagyok.
itthon mért vérnyomás 130-145-ig terjed /80-85 körül.
csak reggel kávézok egyet,dohányzom, napi 7-8 szál.
Könnyű fizikai munkát végzek,nem sportolok,átlagos stressz( kinél nincs).
Nagyapám,és nagybátyám szívinfarktusban halt meg( lehet örököltem valamit).
Volt már vizsgálat, semmi rendellenességet nem találtak, a triglicerinem volt 7,9,minden más rendben volt.
Étrendre ügyelek: soha nincs zsíros étel,disznó hús heti egyszer, csirkehús van többségben,és sok gyümölcsöt,zöldséget eszem mellé.
Szerintem ezek nem súlyos körülmények,mégis kinlódok sokszor a szívemmel.
Kérhetnék valami tanácsot,min változtassak,mit szedjek,stb....?
" a stressz mentes élet, sportolás,és diéta" tanácsot már hallottam,nem ez érdekel majd.
Előre is köszönöm segítségüket.

dr. Vaskó Péter
kardiológusMindenek előtt tisztázni kellene, hogy milyen ritmuszavara van. Ezért első sorban nyugalmi ekg és 24 órás ekg-monitorozás ( Holter) szükséges. Ezt követően szív ultrahang és adott esetben terheléses ekg javasolt.
A vizsgálatokat készséggel elvégezzük.
Időpont egyeztetés, bővebb felvilágosítás: 70-6103847es számon.
Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter
Online felületünkön foglalt időpontot, akkor az időpont megfelel Önnek?
Üdvözlettel
Janicsek Zsuzsanna
Egy éve küzdök furcsa tünetegyüttessel. Erős szédülékenység lett úrrá rajtam, szorító érzés a fejemben, állkapcsomban, tarkómban, állandó szédülés érzet, ájulásérzés, megszédülések, lökések a fejben, illetve bizonytalanság érzés. Emellett nagyfokú izzadás (ez gondolom az ijedtségtől) és erős szívdobogás, hideg végtagok, valamint a pulzusom ütemére sípol mindkét fülem. Pulzusom általában emelkedett 80-100 között mozog. Vérnyomásom is ingadozik főleg az erős rosszullétek idején kiugrik. Alapjáraton viszont normális 120/80 környéki. Állandó tünetem még hogy gyengének érzem magam, a kezeim, lábaim mintha súlytalanok lennének, szinte nem érzem őket, olyan fura zsibbadó belső erőtlenség van rajtam, és a legkisebb fizikai vagy akár érzelmi aktivitástól erősödnek ezek a tünetek. Pl. házimunka vagy séta után olyan mintha komoly fizikai terhelésnek lettem volna kitéve, vagy akár egy beszélgetés után is. Leizzadok, dobol a szívem, szédülök, majd összeesek. De nyugalomban is előfordul hogy rosszul leszek. Az alap közérzetem is rossz. Kivizsgáltak, teljesen, neurológia, fülészet, otoneurológia, belgyógyászat, vérkép, hormonok, gerincMR, koponya MR, doppler UH, kardiológia, is, de mégsem vagyok nyugodt. Pánikzavarnak, szorongásnak titulálják a bajomat de ezt mondják mindenkinek akinél nincs igazi magyarázat. A pszichiáterem aki neurológus is őszintén azt mondta igazából nem tudja mi ez, gyógyszert nem kaptam. Nagyon ijesztő az állapotom szinte semmit nem tudok csinálni amit eddig mert a legkisebb terhelésre nagyon rosszul vagyok. Már pánikrohamok és agorafóbia is kialakult a tünetek miatt, ezért mondták azt hogy pánikzavarom van, de én tudom hogy előbb voltak a tünetek és ezek miatt kaptam a rohamokat nem fordítva. Ön szerint mit kellene még megnézetnem, esetleg van-e ötlete mi lehet a bajom? 37 éves nő vagyok.
Köszönöm a segítségét.
Azt eldönteni, hogy a tünetek hátterében kardiológiai betegség vagy pánikbetegség áll, csak egy részletek kardiológiai vizsgálat után lehetséges. Ez a kivizsgálás egy fizikális vizsgálatot, ekg-t , szív ultrahang vizsgálatot, 24 órás ekg-monitorozást és szükség esetén terheléses ekg-t, valamint 24 órás vérnyomás monitorozást jelent. A fenti vizsgálatokat készséggel elvégezzük.
Bejelentkezés, bővebb felvilágosítás a 70-6103847es telefonszámon.
Üdvözlettel
Janicsek Zsuzsanna
Mennyire megbízható a szívkatéteres vizsgálat? Van-e bármilyen kicsi esélye a téves eredménynek? Van-e értelme megismételni azt?
A kérdéseim talán bután hangzanak, de az elvégzett - és tökéletes eredménnyel zárult - szívkatéteres vizsgálat ellenére panaszaim nem szűnnek.
Válaszát előre is köszönöm!

dr. Vaskó Péter
kardiológusA szívkatéterezés az egyik legpontosabb vizsgálati módszer, amely a szív koszorús ereinek feltérképezésére szolgál.Ismételni, csak egy két év után érdemes. ha panasza van, lehet, hogy más vizsgáló módszer célravezető.Ezeket készséggel elvégezzük.
Bejelentkezés, bővebb felvilágosítás a 70-6103847es számon.
Üdvözlettel:
Dr. vaskó Péter

dr. Vaskó Péter
kardiológusPontosan milyen kardiológiai jellegű problémájában tudok segíteni?
Üdvözlettel,
Dr. Vaskó Péter