Orvos válaszol

Név:

E-mail:

Az Ön kérdése

KÉRDÉS:

2018 01 09 13:08
Ágnes

Tisztelt Doktor Nő/Uram!



Mitr.prolapsus, extrasystole betegségem van kb. 16 éve. Most 46 éves vagyok. Rendszeresen járok kardiológiai vizsgálatra EKG, 24 órás EKG, szív ultrahang vizsgálat és tavaly még terheléses EKG is voltam. A 24 órás EKG mutatott ki egy kihagyást. Concor 5 mg-t szedek reggel fél szem, este fél szem és magnézium forte-t. Mostanában többször érzem (ma is), hogy amikor kihagy a szívem, utána rögtön, szinte a kihagyással egy időben végig megy rajtam egy furcsa érzés és még jobban megijedek, halálfélelmem van. Mit tanácsol mit csináljak? Már ott tartok, hogy szinte ez tölti ki az egész napomat (még a munkahelyemen is), hogy félek, mikor fogja csinálni és utána az a furcsa rossz érzés.

Tisztelettel:Ágnes

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Ágnes!

Meg kell próbálni, a gyógyszer adagjának emelését.

Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2018 01 09 13:06
Schenk Erzsébet

Tisztelt Doktornő / Úr!

Férjemnek 2017. szeptemberében egy stentet ültettek be a szívkoszorú erébe. Sajnos mostanában egyre többször nyúl a pohár után. egy este megiszik 1-2 üveg bort, 2 dl Jégert. Esetleg pálinkát. Vérhígító gyógyszert kell szednie 1 évig ( zyllit). Szerintem ezek mellett nem szabadna innia. Mi az a mennyiség, ami még nem okoz egészségügyi problémát vagy egy kortyot sem ihet ezek után?

Nagyon féltem a férjem! Szeretném, ha mielőbb tudnának válaszolni a kérdésemre.

Várom gyors válaszukat!

Köszönettel

Schenk Erzsébet

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Schenk Erzsébet!

A fenti helyzetben a legjobb, ha semmit nem iszik.

Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2018 01 09 13:00
Mónika Déri

Tisztelt cím!



Az utóbbi 3 napban , miután megiszom a reggeli kávém (AMIT kb 20 éve teszek), és felmegyek az emeletre, heves szívdobogás jön rám. Nem gyanakszom a kávéra, mert amikor munkába indulok és elérek a buszmegállóig, akkor is ez figyelhető meg, mert a megálló egy kis emelkedőn van. Asztmám nincs, vizsgáltak rá. Vérnyomásom alacsony, a pulzusom ellenben ma reggel 144 volt. Tavasszal voltam kardiológusnál, annyi apró kis dolgot mondott hogy valahogy fordítva lélegzem , amit általában még 5 éves kor előtt kinőnek az emberek, én nem tettem. (nem igazán értem), vannak szakaszok amikor a semmiből felgyorsul a pulzusom, de nem mondták hogy bármi bajom lenne. Huma pronol nevű gyógyszert kaptam "szükség esetén".

Kérdésem elég ha ezt szedem "szükség esetén", vagy az ilyen hirtelen fellépő gyors szívverések nem jó jelek? Teszem hozzá nagyon stresszes vagyok sajnos. 35 éves nőbeteg vagyok. Pajzsmirigy problémám nincs, pánikrohamaim voltak tavasszal, azóta antipszichotikummal kezelnek.



Köszönöm válaszukat!

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Déri Mónika!

Pontos választ adni csak egy kardiológiai vizsgálat után tudnék.

Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2018 01 09 12:58
Becsi Etelka

Három éve kezdődött, egy januári hónap után amikor megfáztam, magas lázam volt és antibiotikumot szedtem.Valószínű ennek a mellékhatása a fülemben halható állandó szívdobogás és kb 50% hallás romlás. Minden vizsgálatom negatív..Törödjek bele? Az orvosok szerint igen...mert nem lehet mit csinálni..Önnek mi a javaslata..tudom így látatlanban nehéz...brémer, akupunktúra, energiaadás..már minden alternatívát kipróbáltam...Nem akarom feladni" a remény hal meg utoljára" köszönettel:Becsi Etelka

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Bécsi Etelka!

Mivel kardiológus vagyok, ezért erre a problémára nem tudok választ adni.

Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2018 01 09 12:56
turcsányi mirabella

tisztelt doktor ur olyan kérdésem lenne.hogy sulyos szivbeteg vagyok fulladásos rohamokkal a belgyogyász irt ki renon5mg tablettát és azt mondta hogy evvel a gyogyszerrel már elmentünk a falig.elgondolkoztam és nem merem elkezdeni a szedését szeretném megtudni milyen célt szolgál ez a gyogyszer.most már mindenre választ szeretnék kapni azért kérem az ön segitségét.mi ez a renon válaszát köszönöm tisztelettel mirabella

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Turcsányi Mirabella !

Nem tudom, hogy milyen szívbetegsége van, így nehéz lenne megmondani, hogy jó gyógyszert kap-e.

Üdvözettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2018 01 09 12:53
Kondár Nóra

Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!

Középiskolás koromban vették észre, hogy mitralis prolapsus-om van. Szerencsére nincs gondom vele.

Viszont tavaly ősszel volt egy hosszú majdnem 5 perces pulzuszavarom. Hirtelen úgy megemelkedett a pulzusszámom, hogy a pulóverem is hullámzott. Lekelett feküdnöm.

Háziorvos kijött rögtön és adott pulzuscsökkentőt. Utána elmentem kardiológushoz. Készítettek EKG-t, volt vérvétel, szív ultrahang. Viszont a doktor azt mondta semmi elváltozást nem làt és 24 órás EKG-t se adna, mert nem mindennapos. Azóta többször előfordult, de csak fél vagy 1 percig. Vàratlanul jön. Semmi előjel. Nagyon rossz érzés. Számomra félelmetes. Van hogy sokáig (hónap) nem jön elő, de van hogy egy héten 2x. Legutóbb lovagolni mentem és még lovaglás előtt 3x rámtört. Nem tudom, hogy ilyenkor mennyi lehet a pulzusom, mert közvetlenül rosszullétkor sose tudtam megmérni. Közvetlenül utána egyszer-kétszer sikerült. Amire emlèkszem akkor 90 volt a vérnyomás, a pulzus pedig 92.

Átalàban alacsony a vérnyomàsom ilyenkor. Kardiológiai szakorvos szerint semmi elváltozást nem làtszik. Akkor miért van pulzuszavarom? Ijesztő számomra és szeretném tudni mi okozza. 190cm vagyok, vékony, 64kg és 26 éves.

Mit gondol mi lehet? Valamint szertnék majd bejelentkezni Önökhöz. Ezekből az információkból mit ajánlana nekem? Egyből mehetek a Ritmuszavar vizsgálati csomagjukra vagy először csak egy egyszerű vizsgálatra?

Előre is köszönöm a válaszukat!!

Tisztelettel, Kondár Nóra!

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Kondár Nóra!

Mindkét esetben kivizsgáljuk a panaszát

Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2018 01 09 12:49
Ildikó

Tisztelt Doktornő/úr!

Édesapám 90 éves múlt és nagyon gyenge a szíve. 10 méter megtétele után pihennie kell, kapkodja a levegőt. A kardiológus szívbillentyű meszesedést állapított meg nála, és azt mondta, ha rosszabbul lesz gyógyszert kell szednie, ami valamennyire javít az állapotán. Sajnos nagyon hamar leromlott, és ilyen állapotban már orvoshoz sem tudom elvinni. Szeretném megtudni, hogy valóban létezik-e ilyen szíverősítő gyógyszer, és ha igen, mi a neve.

Köszönettel:

Ildikó

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Ildikó!

90 év feletti betegnek "szíverősítő szert" nem tudok ajánlani.

Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2018 01 09 12:42
Attila

Tisztelt Dr.úr.

Pár napja érzek szegycsont mögötti nyomást vagy fájdalmat nem is tudom,mozgásra szokott előjönni ha fekszem akkor pedig a hátam bal oldalán érzem ugyanezt ,plusz rossz közérzetem is van ,mi lehet ez talán szívprobléma? Pár éve voltak már ugyanezek a tünetek csak akkor voltam kardio vizsgálaton ott nem találtak semmit {ekg,ultrahang,mellkasröntgen,24óra holter}.

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Vaskó Péter

Tisztelt Attila!

Panaszai, az elmondás alapján feltehetően nem szív eredetűek.

Üdvözlettel:
Dr. Vaskó Péter

KÉRDÉS:

2018 01 09 12:37
Mariann

Tisztel Doktor úr/nő!

Idén nyáron ASD zárásom volt. kb. 2 éve nebevololt szedek a tachicardiara reggel, délben 2,5 mg-ot. Eddig a kontrollon, illetve vizsgálaton max. tachicardiát vettek észre a gyógysze mellett. Több mint 1 éve steroid kezelésben részesülök alap betegségem miatt, myasthenia. Pár hónapja a th.-m ki lett egészítve epherittel. Jó hónapja tapasztaltam többször fáj a fejem, mint máskor olyankor megmértem vérnyomásom, ill. próbáltam a gyógyszer hatását vizsgálni nem az okozza, mert a pulzusom is 100 körül mozog mostanában. A vérnyomásom a szokásos 90-100/70-80-ról 140-120/90-100-ra változott. Mellkas Rtg.-en voltam múlt héten légzőrendszeri betegségem miatt, s a szív mérsékelten balra nagyobbnak lett leírva. Ez ügyben nem küldött tüdőgyógyászom sehova. Az lenne a kérdésem, hogy a gyógyszerek okozhatják a tüneteim és az pedig a szívnél elváltozást. Műtét miatt nem kellene visszamennem kontrollra a kardiológushoz, mivel ő csak 1 év múlva hívott vissza, mert a kontrollon nem talált eltérést.

Előre is köszönöm válaszát!



VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Sztancsik Ilona

Tisztelt Mariann!

Panaszait okozhatja a gyógyszeres kezelés változása is. Kardiológusával beszélje meg a myathenia kezelésére kapott gyógyszerek mellett szükséges e a kardiológiai gyógyszerelés megváltoztatása.

Üdvözlettel:

Dr. Sztancsik Ilona

KÉRDÉS:

2018 01 09 12:35
Biri Andrea

Tisztelt Doktornő! Évek óta magas vérnyomással kezelnek.Nem régen egy napokig tartó nehéz légzés után megvizsgált kardiológus aki a következőket állapította meg:kéthegyübillentyű elégtelensége háromhegyü billentyű nem rheumás elégtelensége,hypertensiv szívbetegség.A házi orvos szerint nem kell vele foglalkozni ez semmit nem jelent.Tényleg így van?Felesleges aggódnom,vagy kell valamire figyelnem?Köszönöm ha válaszol!

VÁLASZ:

2018 01 09 12:08
dr. Sztancsik Ilona

Tisztelt Biri Andrea!

Nem tudom a kardiológus milyen tanácsokat adott Önnek vizsgálat után . Az elváltozások súlyosságától függ a további teendő, ezt a vizsgálatot végző orvostól kellene megkérdezni. Korrekt vélemény csak a vizsgálati eredmények ismeretében adható.

Üdvözlettel :

Dr. Sztancsik Ilona

FACEBOOK CSOPORTOK